| Thompson uzbunio Ameriku |
| 25.10.2007 (12:26) | |
Uoči skorašnjeg početka američkog dijela njegove svjetske turneje “Bilo jednom u Hrvatskoj” Marko Perković Thompson našao se ponovno na meti Židova (ali i Srba) koji su se pobunili protiv održavanja njegovih koncerata.
List The New York Sun u svom tekstu naslova “Neo-naci bend svirat će unatoč najavljenim protestima” piše kako Thompsonove pjesme odlikuju nacionalistički tekstovi nadahnuti ustaštvom, a navodi izjave Marka Weitzmana iz Centra Simona Wiesenthala i članova američke srpske zajednice koji pjevača iz Čavoglava optužuju za poticanje etničkog čišćenja. Canadian News Wire donosi, pak, informaciju kako je Thompsonov koncert u Torontu 4. studenoga otkazan zbog protesta Centra Simona Wiesenthala, čiji su predstavnici zbog Perkovićeva nastupa kontaktirali s policijom jer je ondje govor mržnje za koji ga optužuju – kažnjiv prema zakonu. – Nismo dobili nikakvu službenu obavijest. Mogu vam reći da nastavljamo pripreme za Thompsonove američke koncerte, koji će se održati prema rasporedu. Koncert u Torontu nije otkazan, a u New Yorku ćemo zbog golema interesa umjesto jednog održati dva koncerta – kazao je Miljenko Ćurić, jedan od organizatora Thompsonove turneje. Thompson je trenutačno s obitelji u Kanadi, a potom će u New York, gdje će 2. studenoga održati prvi koncert. Večernjak |












Uoči skorašnjeg početka američkog dijela njegove svjetske turneje “Bilo jednom u Hrvatskoj” Marko Perković Thompson našao se ponovno na meti Židova (ali i Srba) koji su se pobunili protiv održavanja njegovih koncerata.