Po sunčanom i toplom vremenu, te pred oko 150 gledatelja, jučer je odigrana na Zgonima utakmica 28. kola Druge lige FBiH grupa "Jug".

Seniori Troglava pregazili su goste iz Neuma s čak 5-1 te tako praktički osigurali ostanak u ligi.

Već u prvom poluvremenu domaćin je pokazao tko je gazda na terenu: gosti doslovce nisu prelazili centar, a šanse Troglava nizale su se jedna za drugom. Golijadu je u 37. minuti započeo Mateo Duvnjak, koji preciznim udarcem svladava vratara gostiju Jonjića. Samo 4 minute kasnije Troglav udvostručuje vodstvo: siguran realizator bio je Filip Čačija, a ovoga je puta Duvnjak odradio ulogu asistenta. S 2-0 se otišlo na predah. U drugom dijelu ista priča – potpuna dominacija Troglava. Za 3-0 opet pogađa Čačija koji se najbolje snašao nakon velike gužve u kaznenom prostoru. Na 4-0 povisuje Zaim Ključo, gosti nekoliko minuta kasnije smanjuju rezultat na 4-1, ali do kraja Neum prima još jedan pogodak. Najprije je, u 87. minuti, glavni sudac Hakalović potpuno opravdano pokazao na bijelu točku, ali je udarac Safeta Ortaša pročitao Jonjić i loptu odbio u korner. Međutim, upravo iz toga kornera Ortaš se iskupljuje i glavom pogađa za konačnih 5-1.

Još je jednom fenomenalna bila Konjica kojoj se opet zahvaljujemo na gromoglasnoj 90-minutnoj podršci!

U idućem kolu Troglav gostuje kod FK Blagaja.