Zdravko Mamić je bio gost RTL-a Danas gdje je rekao što se točno danas dogodilo u Splitu.
- Vratio sam se živ i zdrav i normalan. Iako je to bila jedna neugodna situacija sa sretnim završetkom. Bengalka koja je probila staklo i upala u automobil, srećom nije eksplodirala. Vidio sam nekoliko lica. Imalu su kapuljače i šalovi preko lica, to su njihovi zaštitni znakovi. Oni drugačije ne znaju napadati nego mučki i u grupi - kazao je Mamić
- Osjećam se već jako dugo nesigurno i nezaštićeno. To sam usporedio sa sezonom otvorenog lova na veprove. Samo je pitanje kada će me metak pogoditi. Izložen sam već nekoliko godina teroru medija, huligana, političara... Uskraćena su mi sva ljudska prava - naglasio je Mamić.
- Rado bih da sve političke elite, i lijeve i desne, nestanu s lica zemlje da ova država može normalno živjeti. Zar je moguće da hrvatska reprezentacija, koja je od 11 čak 9 puta bila na svjetskim i europskim prvenstvima, u godinu dana pet utakmica mora igrati bez itijednog gledatelja? Zar je moguće da u 21. stoljeću da još nitko nije sankcioniran za kukasti križ na Poljudu? I ovo danas nitko neće biti sankcioniran! Ovo je danas bio teroristički čin u pola bijela dana koji je mogao završiti s višekratnom smrću. Da se taj auto zapalio i eksplodirao, možemo zamisliti što bi tek bilo. Političari ni u jednom segmentu života ne rade ništa za što su izabrani i plaćeni, tako i u sportu i sankcioniranju huligana. Za sve držim odgovornima nesposobne ljude jer ovu najdivniju zemlju svijeta... Da sam ja premijer, za četiri godine napravim BDP od 12 posto - tvrdi Mamić.
