Jutros su na Zgonima kadeti i juniori Troglava uspješno započeli novu sezonu u Omladinskoj ligi jug.

Najprije su kadeti svladali vršnjake iz Tomislavgrada, a konačan rezultat u odličnoj utakmici glasio je 3-2. Povela je ekipa trenera Jolića u 25. minuti, a autor prekrasnog pogotka iz slobodnog udarca bio je Ivan Kurbaša. Tek 3 minute kasnije isti igrač povisuje na 2-0 te tako postavlja rezultat s kojim se otišlo na predah.

Gosti smanjuju na 2-1 u 46. minuti preko Jakića, već u idućem napadu Vinko Anić pogađa za 3-1, a konačnih 3-2 postavlja Josip Ćurčić.

Sastav kadeta:
Admir Ljutić
Filip Banović-Antonio Čačija-Dominik Jureta-Josip Pervan
Vinko Anić-Sefedin Emrullahi (C)-Vladimir Šesto-Amer Žunić
Ivan Kurbaša-Nikola Vrdoljak
Nastupili su još Renato Kelić, Antonio Mirko Toto, Frano Maleta i Robert Lasić.

Nakon kadeta, uspješni su bili i njihovi stariji kolege juniori. Ekipa trenera Sanela Ormana od samog početka utakmice kontrolirala je igru i kroz cijeli susret gosti iz Tomislavgrada nisu ozbiljno zaprijetili golu Ante Romića. Unatoč posjedu lopte i nekoliko dobrih šansi, juniori ipak na predah odlaze ‘s nulom’, odnosno bez prednosti. Međutim, u drugom dijelu ubacili su u brzinu više, protivnika su u pojedinim situacijama nadtrčali, stvorene šanse iskoristili i na kraju slavili rutinski 2-0. Troglav je u vodstvo stigao nakon fenomenalnog pogotka Domagoja Duvnjaka u 46. minuti. Pet minuta kasnije konačan rezultat postavlja Mateo Barać koji pogađa u svom stilu – iz slobodnog udarca.