• Short title article: Odlazi u Tursku

Bosanski napadač Edin Džeko zvanično prelazi u turski Fenerbahče nakon dvije sezone u Interu, gdje je nedavno igrao u finalu Lige prvaka.

Fenerbahče je ranije danas na svom Twitter nalogu objavio ovo priopćenje. Sada već bivši nogometaš Intera stigao je u Istanbul, a očekuju ga liječnički pregledi i potpisivanje dvogodišnje suradnje, navodi se u priopćenju.

Kako navode bosanske kladionice, Fenerbahče je trenutno drugi favorit sa 31% šanse za osvajanje Turske Super lige 2023/24.

Edin je prošle sezone odigrao 52 utakmice i postigao 14 golova za Inter. Sa Interom je osvojio dva Kupa i dva Superkupa, a u finalu Lige prvaka izgubio je od Manchester Cityija, sa kojim je prethodno osvojio dvije Premijer lige.

Ovog ljeta će igrati i protiv Crvene zvezde, koja bi trebalo da igra protiv Fenerbahčea na turniru u Rusiji u organizaciji Zenita.