Nakon tri poraza u nizu, košarkaši Livna upisali su drugu prvenstvenu pobjedu u pet odigranih utakmica ove sezone.

U nedjelju su ugostili neugodnu ekipu HKK Širokog 2 i upisali pobjedu od 13 koševa razlike! (67:54)

Otvaranje susreta bilo je poprilično izjednačeno, kod domaćih je Ante Džepina dominirao u reketu dok je kod gostiju prednjačio L. Brekalo s dvije vezane trice pred kraj četvrtine koja završava rezultatom 15:17. U nastavku utakmice gosti agresivnom igrom povećaju prednost i na odmor se odlazi s rezultatom 32:38.

Period nakon odmora domaći nošeni glasnim navijanjem Konjice odigrali fantastično u oba smjera, jasno je bilo da se u igri pod košem talentirani ali neiskusni mladići iz Širokog ne mogu nositi s starim liscem Antom Džepinom koji to koristi i uz napadački doprinos Perkovića (dvije trice), Krište i Nikole Pavića dobiva treću četvrtinu 24:5. Nastavak susreta su naši su košarkaši priveli kraju zadržavajući stečenu prednost bez većih problema, što nije bio slučaj u posljednjih 3 utakmice.

Valja naglasiti da su domaći igrali bez dvojice igrača iz početne petorke, ozlijeđenog Damira Dronjića i Ivana Vrdoljaka ali su konačnu "pronašli" pravu igru, prvenstveno dobrom obranom ali i napadačkom ravnotežom gdje su prisilili 3 gostujuća igrača da ranije napuste igru zbog 5 osobnih grešaka.

Pohvaliti treba i obrambeni dio igre, gdje se uz kapetana Dizdara, Perkovića i Džepinu dobar doprinos dali braća Pavić (Krešimir i Nikola) te Krišto.

Najefikasniji u domaćih bio je Ante Džepina s 25 poena, Perković je dodao 18.

Kod gostiju prednjačio je Kračić s 15 ubačaja, te Brekalo s 12 (četiri trice).

KK Livno: Z. Pavić, M. Nakić, H. Dizdar (c) 11, L. Perković 18, K. Pavić 1, N. Pavić 7, Z. Mihaljević, M. Kuliš, S. Krišto 4, A. Džepina 25.

HKK Široki 2: A. Mikulić 2, V. Pavlović 6, B. Galić, V. Čolak, L. Šušak, A. Čorić 5, T. Leko 2, L. Brekalo 12, M. Prskalo 6, LJ. Zadro 3, J. Zubac, I. Karačić 15.