Kadeti Sparsa i kadetkinje Livna osvojili su ovogodišnje izdanje košarkaške Lige mladih u svojim kategorijama.

Sparsi su u finalnom susretu bili bolji od Partizana rezultatom 78:49. Sarajlije su na poluvremenu vodile s 15 poena razlike, a meč je riješen u trećoj četvrtini na kraju koje su Sparsi razliku povećali na 26 poena.

Pobjednički tim predvodili su kadetski reprezentativac BiH Sani Čampara s 22 poena, te po četiri skoka i asistencije i Darko Bajo s 22 poena i deset skokova. Piše Fena.

U redovima Partizana najbolju partiju je pružio Dušan Lakić s 19 poena i šest skokova.

Kadetkinje Livna u finalnom meču su savladale ekipu Trebinja 03 rezultatom 55:39.

Pobjeda Livna niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Osvajačice Lige mladih u kadetskoj konkurenciji na poluvremenu su vodile rezultatom 26:18.

Rezultatsku prednost uspijevale su održati do kraja utakmice, a najefikasnija košarkašica Livna bila je Marija Pavić s 16 poena, dok je Gabrijela Viskovič postigla 14 poena i sedam skokova.

U redovima Trebinja 03 Ivana Jokanović je postigla 21 poen.