Jučer je na plaži Marinovac održan 5 Beach rugby fest, na kojem je nastupilo 9 ekipa.

Turnir je počeo u 12 sati po lijepom i sunčanom vremenu, posjetitelji turnira su mogli uživati u odličnim utakmica i fair play atmosferi.

U teškim uvjetima za igru, na 30 stupnjeva ekipe su pokazale odlične partije, nisu se štedile ni sekundu na terenu, tako da je i medicinska ekipa Doma zdravalja Tomislvgrad imal par manjih intrvencija.

U veoma jakoj konkurenciji  izdvojila je se i suvereno osvojila turnir ekipa iz Makarske koja je imala u svojim redovima napravila kombinaciju iskustva i mladosti. Makarani su pobjedili u svim dvobojima na turniru i postali po prvi put pobjednici najstarijeg beach rubgy turnira u Bosni i Hercegovini. U finalu su savladali ekipu Sjeverne Dalmacije koji su zasluženo odnijeli drugo mjesto.

U utakmici za treće mjesto ekipa Čelika 1, koju su činili seniori zeničkog Čelika je savladala Alkare iz Sinja.

Turnir je protekao u sportskoj i fair play atmosferi te svi posjetiteljima pokazao kako bi svi sportski događaji trebali da završe, a to je prijateljsko ozračje i pozitivan duh.