U srpskoj pravoslavnoj crkvi svetoga Nikolaja Čudotvorca u Tomislavgradu prekjučer je služena liturgija i proslava krsne slave ovoga hrama, izgrađenoga davne 1864. godine.

U nazočnosti malobrojnih pravoslavnih vjernika s prostora naše općine, ali i vjernika pristiglih iz nama susjednih općina, kao i Republike Srbije, svete obrede su predvodili mostarski, kupreški i livanjski svećenici – Nebojša Radić, Marko Đurić i Predrag Crepulja. Prenosi Tomislavcity.

Uz predstavnike općine Tomislavgrad i Hercegbosanske županije, te fratre iz obližnjega samostana i župe Tomislavgrad, po prvi puta liturgiji su nazočili i predstavnici Islamske vjerske zajednice: Amer-ef. Jugo, glavni imam Medžlisa IZ Tomislavgrad i Ibrahim Kapetanović, predsjednik IZ Medžlisa Tomislavgrad.

Nakon završetka obreda nastavljeno je druženje u prostorijama obližnje Gimnazije Marka Marulića, gdje je općina Tomislavgrad i ove godine organizirala prigodni domjenak za okupljeni vjernički puk.

Nakon okrjepe pravoslavni vjernici su se uputili prema svim pravoslavnim grobljima na području naše općine u kojima su pokopani njihovi najmiliji.

Pratite Livno Online na Facebooku, Twitteru, Instagramu ili Youtube-u

Komentari se objavljuju u realnom vremenu i Livno Online ne može se smatrati odgovornim za izreceno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.Ukoliko ne posjedujete email adresu u polje za email adresu upišite abc@abc.com

Najnovije županija