• Short title article: Regija Livno

Meteorolozi najavljuju veliku promjenu vremena u našoj zemlji u tijeku dana, a izdato je i narančasto upozorenje za vjetar.

Kako je priopćio Federalni hidrometeorološki zavod BiH, danas u tijeku dana se očekuju povremeno jaki do olujni udari vjetra.

Ovo upozorenje vrijedi za područje cijele zemlje, navodi se.

"Udari vjetra između 50 i 70 km/h. Prema kraju dana vjetar u postepenom slabljenju", navodi se. 

Građanima se savjetuje da poduzmu mjere opreza, te da prate prognozu vremena.

"Očekujte ometanja u dnevnim rutinama i BUDITE SPREMNI na prekid aktivnosti na otvorenom", upozorava se u priopćenju kojeg prenosi i Federalna uprava civilne zaštite.

EU meteoalarm je također objavio narančasti meteoalarm za određena područja BiH, uključujući regije Banja Luka i Livno.

"Budite spremni na smetnje, strukturna oštećenja i rizik od ozlijeda od iščupanog drveća i otpada nošenog vjetrom. Mogući su prekidi u snabdijevanju električnom energijom", navodi se.

Pratite nas na društvenim mrežama Facebook, Instagram, Youtube, TikTok