- Detalji
-
Utorak, 19 Siječanj 2021 02:49

Predsjednik Hrvatske demokratske zajednice BiH i Hrvatskog narodnog sabora BiH dr. Dragan Čović jučer je u Zagrebu održao radni sastanak s predsjednikom Hrvatske demokratske zajednice i predsjednikom Vlade Republike Hrvatske Andrejem Plenkovićem.
Dužnosnici su tom prilikom razgovarali o poticajima razvoju Bosne i Hercegovine, njezinom europskom putu, kao i zaštiti Hrvata u BiH. Također, govorili su o nedavno održanim lokalnim izborima u Gradu Mostaru i zabrinjavajućim događajima o kojima je dr. Čović izvijestio europske dužnosnike u pismu upućenom 18. siječnja, priopćeno je iz HDZ-a BiH.
Dr. Čović istaknuo je zadovoljstvo dobrosusjedskim odnosima i suradnjom s dužnosnicima Republike Hrvatske, naglašavajući cijenjenje za ustrajnu pozornost unutarnjim izazovima u Bosni i Hercegovini i aktualizaciju njezinog euro-atlantskog puta. Kazao je kako svakim danom sve jača suradnja pomaže u osnaživanju europske perspektive BiH, istodobno podržavajući snažnu posvećenost HDZ-a zaštiti hrvatskoga naroda u BiH i njegovih prava.
Također, dr. Čović je kazao kako je, usprkos višestrukim pravovremenim upozorenjima, došlo do dubokog kompromitiranja lokalnih izbora u Gradu Mostaru. Iako je, kako je naglasio, HDZ BiH ostvario opipljivo snažan rezultat te potvrdio snažnu potporu biračkog tijela, iskazao je nezadovoljstvo narušavanjem integriteta ovih izbora i informirao o pravnim koracima i političkoj komunikaciji koji su u tom smislu poduzeti.
Predsjednik Hrvatske demokratske zajednice Andrej Plenković iskazao je apsolutnu podršku očuvanju prava Hrvata u Bosni i Hercegovini te kazao kako će vlasti Republike Hrvatske pod njegovim vodstvom nastaviti na unaprjeđenju suradnje s legitimnim hrvatskim dužnosnicima kako bi se dodatno ojačala europska perspektiva BiH i kako se prava i status hrvatskoga naroda više ne bi dovodili u pitanje.
Ujedno, iskazao je i zabrinutost događajima vezanima za lokalne izbore u Mostaru, govoreći kako nijedan izborni proces, a osobito ne onaj na kojega se čekalo 12 godina, ne smije izgubiti svoj integritet, pozdravljajući pravno djelovanje hrvatskih dužnosnika u cilju rasvjetljavanja navedenih događaja.
Na koncu, dužnosnici su iskazali zadovoljstvo dosadašnjom suradnjom, kazavši kako će se putem iste u predstojećem razdoblju nastaviti raditi na unaprjeđenju bh. kao suvremenog europskog društva koje može odgovoriti na potrebe svojih žitelja te u kojemu će prava i jednakost konstitutivnih naroda biti apsolutno neupitni, priopćeno je.
Ne propustite
-
Granice će se dodatno zatvoriti, sve će poskupjeti
-
Zbog blažih mjera dijaspora i susjedi dolaze u BiH
-
Čerkez najavio porast broja zaraženih u iduća dva, tri tjedna: Situacija je jako teška
-
Agencija za znanost i visoko obrazovanje RH: S diplomama mostarskog Sveučilišta nema problema
-
U BiH identificirani novi sojevi koronavirusa
-
Evo što trebaju korisnici hrvatske mirovine s prebivalištem u BiH
-
Rekordna zapljena cigareta u BiH: Oduzeta roba vrijedna više od 1,6 milijuna KM
-
BiH – Zemlja iz koje se bježi
Najnovije
-
TKD Magone Livno ugostio klubove iz Mostara, Posušja i Tomislavgrada
-
Nikada nećemo slaviti Dan BiH, ovo je gore od Turaka i 500 godina
-
Vučić poklanja 10.000 cjepiva Bosni i Hercegovini
-
Znak zdrave veze: Pet svađa koje odrade i najsretniji parovi
-
Krenuo "lov" na sezonce iz BiH za rad na Jadranu
-
Nesigurnost u svezi s cijepljenjem u BiH pogoršava gospodarske izglede
-
Hrvatska neće dopustiti da itko nametne građansko uređenje BiH
-
U BiH više od 700 novih slučajeva: 'Ovo bi mogao biti uvod u treći val. Teške su kliničke slike'
Promo
Najpopularnije
-
U BiH više od 700 novih slučajeva: 'Ovo bi mogao biti uvod u treći val. Teške su kliničke slike'
-
Krenuo "lov" na sezonce iz BiH za rad na Jadranu
-
Hrvatska neće dopustiti da itko nametne građansko uređenje BiH
-
Nikada nećemo slaviti Dan BiH, ovo je gore od Turaka i 500 godina
-
Nesigurnost u svezi s cijepljenjem u BiH pogoršava gospodarske izglede