Velimir Valjan, liječnik bolnice "Dr. Fra Mato Nikolić" u Novoj Biloj, u razgovoru za N1 je kazao da situacija nije najsjajnija, te da nije siguran da smo završili sa teškim danima.

“Došli smo u situaciju da se pojedina ministarstva zdravstva pretvaraju u ministarstva za vjere i vjerske običaje. Epidemiološka situacija na području naše županije ne govori u prilog tome. Mi u proteklih nekoliko dana još uvijek imamo pritisak na bolnice, i u ovom trenutku prema informacijama koje ja imam, još uvijek se 235 osoba nalazi u bolnicama na području naše županije. Od toga 42 su pacijenta su u našoj bolnici, a njih 12 je na respiratoru. Na žalost u posljednja 24 sata bila su tri smrtna slučaja”, istaknuo je dr. Valjan.

Podcrtao je da ljudu i dalje umiru, te da ne bi trebalo dolaziti do popuštanja mjera, posebno iz nekih razloga koji nisu medicinski.

“Nisam siguran da smo mi završili sa teškim danima. Još uvijek, nažalost, ljudi umiru i mnogi će još umrijeti. Manja je sredina, znamo da će dobar dio ljudi koji se liječi po kućama, završiti u bolnici. Kad pogledamo sveukupunu situaciju u našoj BiH onda moramo biti zabrinuti”, istaknuo je.

Mišljenja je da ovaj val još uvijek traje i to ozbiljno.

“Nismo sigurni koliko će on trajati, možda još 15 dana. Ali plašim se četvrtog vala. Plašim se da mi tijekom godine dana nismo uspjeli pomiriti neke stvari, nismo uspjeli izgraditi sustav koji će ljudima garantirati kvalitetnu zdravstvenu zaštitu. Ne plašim se osobno, nego za sve naše građane”, poručio je dr. Valjan.

Pratite Livno Online na Facebooku, Twitteru, Instagramu ili Youtube-u

Komentari se objavljuju u realnom vremenu i Livno Online ne može se smatrati odgovornim za izreceno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.Ukoliko ne posjedujete email adresu u polje za email adresu upišite abc@abc.com