U Drvaru je u nedjelju, 20. prosinca 2015. na Četvrtu nedjelju Došašća pred 150 župljana i vjernika za đakona banjolučke biskupije zaređen bogoslov Boris Jorgić. Svečana Misa započela je procesijom iz kripte dvorane preko glavnog ulaza do prostora koji se upotrebljava za bogoslužje (u Drvaru još uvijek nema crkve).
Svečano Sveto misno slavlje predvodio je banjolučki biskup mons. Franjo Komarica uz koncelebraciju sedam svećenika Vrhbosanske nadbiskupije i banjolučke biskupije. Svojim lijepim pjevanjem, proslavu ovog nesvakidašnjeg događaja za ovu poslije rata obnovljenu župu, uzveličali su bogoslovi Vrhbosanskog bogoslovnog sjemeništa pod ravnanjem maestra vlč. Marka Stanušića.
Na početku Svete mise sve prisutne pozdravio je župnik don Davor Klečina i zahvalio za mogućnost ređenja u župi. Naglasio je da je Boris Jorgić deveto duhovno (svećeničko) zvanje koje je proizišlo iz župe Drvar i izrazio radost za drugo đakonsko ređenje (u Drvaru je zaređen i vlč. Anto Marić 2007).
U uvodnoj riječi biskup Komarica je zahvalio Bogu što se može odazvati pozivu Crkve i podijeliti zatraženi 1. stupanj Svetog Reda mladom bratu. Zahvalio je župniku i svim prisutnim na upriličenoj svečanosti i pozvao sve okupljene da se zajedno pomole za mladoga đakona ali i za sve svećenike, redovnike i redovnice te za nova duhovna zvanja.
Nakon misnih čitanja kandidat za đakonat Boris Jorgić predstavljen je i pozvan u službu đakona a on je svojim odgovorom „evo me“ potvrdio odaziv. Nakon toga uslijedila je propovijed biskupa Komarice.
U svojoj propovijedi biskup Komarica je tumačeći svetopisamska čitanja, četvrte nedjelje Došašća, naglasio važnost odaziva Božje pozivu a svoju propovijed naslovio je: „Ostvarivanje Božjeg plana spasenja čovjeka kroz zajedničku suradnju Boga i čovjeka, kroz Božji govor i čovjekov odgovor“. Biskup je također protumačio službu đakonata i uputio prisutne što je to zadaća jednog đakona i koja je njegova uloga u Crkvi općenito ali i župnoj zajednici kojoj je poslan od crvenih vlasti.
Nakon propovijedi nastavljen je obred ređena i Sveta misa uobičajenim tijekom.
Nakon Misnog slavlja sve prisutne novozaređeni đakon je pozvao na ručak u „Radnički dom“ i na zajedničku proslavu ovog jedinstvenog događaja u njegovu životu. Zahvalio je Bogu na daru poziva i na podršci i molitvama svima koji su sudjelovali u njegovom pripremanju za đakonat i prezbiterat.
Zajedništvo i radost svih prisutnih nastavila u veselom ozračju i pjevanju duhovnih i svjetovnih pjesama.
Vlč. Boris Jorgić je rođen 9. prosinca 1991. u Zenici, kao prvo od troje djece Zorana i Anđelke (r. Stijepić) Jorgić. Osnovnu školu je završio u Drvaru, gdje je doselio 1995. sa svojim roditeljima nakon progonstva iz rodne župe Kraljeva Sutjeska. Gimnaziju i sjemenište kao kandidat Banjolučke biskupije pohađao je u Katoličkom školskom centru „Petar Barbarić“ u Travniku gdje je i maturirao 2010. godine. Iste godine upisuje filozofsko-teološki studij na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Sarajevu. Nakon završene dvije godine filozofskog studija, biskup Komarica ga šalje na daljnji studij teologije na Papinsko sveučilište Gegoriana u Rimu, gdje je boravio u Papinskom zavodu Germanicum et Hungaricum de Urbe, te i diplomirao 2015. godine. Piše KTA.
