• Short title article: Split

Na svečanom otvorenju Smotre Sveučilišta u Splitu, koja se održava s ciljem pružanja informacijama maturantima o mogućnostima studiranja, nazočio je ministar znanosti, prosvjete, kulture i športa HBŽ Ante Tadić.

Smotra je prava prilika za sve srednjoškolce koji se pripremaju za upis na fakultete da se informiraju o različitim studijskim programima, uvjetima upisa, smještaju i drugim važnim detaljima vezanim uz studentski život u Splitu, a velik broj maturanata stigao je iz naše županije.

Ovaj događaj omogućava maturantima da iz prve ruke saznaju sve što ih zanima o fakultetima Sveučilišta u Splitu, čuju iskustva studenata i profesora te dobiju odgovore na svoja pitanja. Uz informativne pultove, organizirane su i prezentacije koje studentima pomažu u donošenju informirane odluke o odabiru studija.

Ministar Ante Tadić istaknuo je važnost ovakvih manifestacija za obrazovni sustav i buduće studente, te pozvao maturante da ozbiljno razmotre sve opcije koje im se nude kako bi odabrali najbolji put za svoju budućnost.

Pratite nas na društvenim mrežama Facebook, Instagram, Youtube, TikTok