Predsjednik HDZ-a BiH dr. Dragan Čović izjavio je nakon sastanka kako očekuje da se u naredna dva do tri dana sazove sjednica Vlade FBiH na kojoj će se imenovati vršitelji dužnosti u poduzećima o kojima je danas na sastanku bilo riječ.

Dodao je da što se njega tiče, na dnevnom redu mogu biti imenovanja u svim poduzećima.

''Ako ne bude dogovora, onda ćemo imati blokadu sustava u FBiH. A to znači da nemamo izvršnu vlasti u Federaciji'', kazao je dr. Čović.

Istaknuo je da nema problema u komunikaciji sa liderom DF-a Željkom Komšićem, iako je naglasio kako on sutra s njim neće razgovarati. Kao što je poznato, sutra će se održati sastanak između Izetbegovića i Komšića.

''Nemam problema u komunikaciji s Komšićem, samo, mi smo u startu postavili jedan odnos da je HDZ napravio partnerstvo s SDA, a poslije toga je SDA ojačao svoju poziciju s DF-om, protiv čega mi nismo imali ništa, i tako ja stalno nastupam. Ali nikada se nije dogodilo da je Komšić zatražio razgovor a da ga nismo održali'', kazao je dr. Čović.

Odgovarajući na pitanja novinara, dr. Čović je rekao da se ova kriza već preslikava na državnu razinu.

''Danas smo Izetbegović, Ivanić i ja trebali imati jedan razgovor gdje smo trebali raspravljati o agencijama na razini države, ali to smo otkazali. Pa ne možete razgovarati na jednoj razini, a u istim tim institucijama gdje ste razgovarali o drugoj razini niste to u stanju provesti'', kazao je dr. Čović.

Istaknuo je i ako ne bude sadašnje koalicije “tražit ćemo nešto novo”.

''Ali da bi raspravljali o tome hoće li biti nove parlamentarne većine mi moramo završiti ovu priču, a meni se čini da ćemo je završiti. Ovo je došlo do dna. Prošlo je 50 dana od imenovanja Vlade FBiH, recite mi što smo uradili'', kazao je dr. Čović.

SDA podržava HDZ BiH za smjene u Aluminiju i Elektroprivredi

SDA podržava zahtjev HDZ-a za hitnim rješavanjem i promjenama u upravama onih javnih poduzeća koja posluju s gubitkom, izjavio je dopredsjednik SDA Bakir Izetbegović nakon sastanka s predsjednikom HDZ-a BiH dr. Draganom Čovićem.

Rekao je kako Čović ima opravdan zahtjev da se što prije sanira stanje i postave nova rukovodstva u upravama Aluminija i Elektroprivrede HZ HB.

Na upit zašto se nisu sastali sa liderom DF-a Željkom Komšićem, Izetbegović je rekao kako je Komšić danas u Unsko-sanskoj županiji, ali da bi se u utorak trebao naći s njim.

''Svi moramo činiti kompromise i dogovarati se ako želimo sačuvati Koaliciju'', rekao je, između ostalog Izetbegović povodom nesuglasica među strankama koalicije u Federaciji BiH.

Pratite nas na društvenim mrežama Facebook, Instagram, Youtube, TikTok