- Detalji
-
Srijeda, 29 Srpanj 2020 17:12

Predsjednik Vlade Hercegbosanske županije, Ivan Jozić razgovarao je danas s predstavnicima Oružanih snaga BiH, koji u ime Zapovjedništva za potporu OS BiH sudjeluju u humanitarnoj akciji prikupljanja sredstava financijske pomoći obitelji Mihaljević iz Livna.
Riječ je o supruzi i djeci njihovog radnog kolege i prijatelja Igora Mihaljevića, koji je zbog pogoršanja zdravstvenog stanja uzrokovanog COVID-19 preminuo u svibnju ove godine.
Bojnik Mate Živko, zajedno s kolegama zapovjednikom 1. pješačke bojne vojarne ”Ante Bruno Bušić” u Livnu Dariom Tucakovićem i satnikom Davorom Puđom, upoznao je predsjednika Vlade sa svim okolnostima potrebite reakcije pomoći obitelji Mihaljević, kojom bi se omogućila prilagodba i renoviranje životnog prostora supruzi pokojnog Igora. Gospođa Marija prije dvije godine u teškoj prometnoj nesreći zadobila je trajno oštećenje kralježnice, te joj je kao 100% invalidu neophodna pomoć prilagodbe životnog prostora, ali i prilikom obavljanja svih svakodnevnih životnih aktivnosti, te daljnjem liječenju i rehabilitaciji.
Predsjednik Vlade, Ivan Jozić iskazao je svoju osobnu, kao i potporu Vlade Hercegbosanske županije ovoj inicijativi, koju ispred Zapovjedništva za potporu OS BiH predvodi zapovjednik generalbojnik Marko Stojčić, naglasivši kako je uvijek, a osobito u ovim nepredvidivim i teškim vremenima u kojima se trenutno nalazimo, nužno imati osjećaj solidarnosti i pomoći prema svim članovima naše zajednice.
Igor Mihaljević, među prijateljima i kolegama od milja zvani Cigo, bio je sudionik obrane Domovinskog rata u RH, pripadnik prvog interventnog voda pri obrambenim pripremama Livna, kao i Vojne policije Livno sudjelujući u vojno-policijskim zadaćama do kraja rata. Iz Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata HVO-a HBŽ, najavili su stoga svoj doprinos u svim aktivnostima akcije, koja uz dosadašnje pojedinačne inicijative pomoći na području Hercegbosanske županije, iznova pokazuje važnost aktivnog sudjelovanja i zauzimanja svih struktura našega društva u najpotrebnijim trenucima.
Ne propustite
-
Elektroprivreda HZ HB planira graditi vjetroelektranu na Borovoj Glavi
-
Vrijeđanje vjerskih službenika u Mandinom Selu
-
Opet prekinuta konstituirajuća sjednica Gradskog vijeća Livno
-
Epidemiološka situacija u HB županiji povoljna
-
Marčeta: Skrnavljenje spomenika žrtvama NDH poruka je upozorenja Srbima Drvara i Grahova
-
Gradsko vijeće Livna će od sutra imati većinu koju će činiti HDZ BiH, SDP BiH i HRS!?
-
HDZ 1990 Livno: Sumnjamo da je netko u ime gradonačelnika pokušao kupiti našu vijećnicu; Gradonačelnik Čondrić odbacuje sumnje
-
Kako do stabilne većine u Gradskom vijeću Livna?
Najnovije
-
Na samom početku godine tisuće su već napustile BiH
-
Ivković: Duvanjski HDZ BiH već od 2012. krenuo s uspostavom paralelnog stranačkog sustava kako bi došao do vlasti
-
Čović: U Mostaru i BiH spasiti demokraciju, izbornu volju i vladavinu prava
-
Znanstvenici razvijaju gensku metodu koja bi mogla usporiti starenje
-
Netflix premašio 200 milijuna pretplatnika
-
Christian Schmidt kandidat Njemačke za novog visokog predstavnika u BiH
-
Radman: Ako je smrtnost 0.05%, što su službeni podaci, onda ovo nije ni trebalo zvati pandemijom
-
Kupnja u pograničnim područjima BiH i RH cvjetala do korone, sad se sve promijenilo