Članovi Predsjedništva BiH sudjelovali su na Diplomatskom forumu u Antaliji. Predsjedatelj Predsjedništva BiH, Milorad Dodik, je istaknuo da iako je zapadna Europa, prije svega Njemačka, zainteresirana za mlade, obrazovane ljude iz BiH i oni masovno odlaze u te zemlje, ipak veliki broj njih, kako tvrdi Dodik, vraća se u Bosnu i Hercegovinu.

- Danas su te granice otvorene i danas one djeluju kao usisivač za mnoge naše mlade i stručne kadrove koje umjesto da mijenjaju naše društvo i vrše pritisak na promjene i reforme, lakše se odlučuju da sjednu i odu u zapadnu Europu jer im se tamo putem interneta nudi idealno društvo u kome samo trebaju stići i tamo ih čeka med i mlijeko, što naravno, nije točno. Da nije točno govore mnogi koji se vraćaju i smatraju da u našim društvima mogu napraviti daleko veći uspjeh nego što to mogu sada na zapadu - rekao je Dodik, prenosi BN.

Pratite Livno Online na Facebooku, Twitteru, Instagramu ili Youtube-u

Komentari se objavljuju u realnom vremenu i Livno Online ne može se smatrati odgovornim za izreceno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.Ukoliko ne posjedujete email adresu u polje za email adresu upišite abc@abc.com