Policijska uprava varaždinska u srijedu navečer objavila je priopćenje o pucnjavi koja se dogodila u kući na širem području grada Lepoglave.
"U srijedu 4. prosinca oko 17:30 policijski službenici Policijske uprave varaždinske zaprimili su dojavu da je došlo do pucanja u kući na širem području grada Lepoglave. Policijski službenici u kući su pronašli tijela muške i ženske osobe", napisala je glasnogovornica Marina Kolarić.
Policija je danas izvijestila da su policijski službenici Policijske uprave varaždinske, zajedno sa zamjenikom Županijske državne odvjetnice u Varaždinu na mjestu događaja izvršili očevid i druge dokazne radnje.
"U Donjoj Višnjici je došlo do počinjenja kaznenog djela teškog ubojstva ženske osobe, iz članka 111.a Kaznenog zakona pri čemu je muškarac starosti 53 godine vatrenim oružjem ubio svoju 47-godišnju suprugu. Nakon ubojstva supruge muškarac je u kući istim oružjem izvršio samoubojstvo", pojasnili su iz policije. Prenosi Dnevnik.hr.
Prema nepotvrđenim informacijama, u trenutku zločina u kući je bila i kći ubijene i ubojice, ali uspjela je pobjeći.
"Tijela preminulih su po nalogu zamjenika Županijske državne odvjetnice prevezena na Odjel za patologiju Opće bolnice u Varaždinu, gdje će se provesti obdukcija dok policijski službenici u suradnji sa Županijskim državnim odvjetništvom nastavljaju kriminalističko istraživanje s ciljem utvrđivanja svih okolnosti ovog događaja", priopćila je policija.