Nakon što je ŽO uskratio povjerenje Drašku Daliću I jednoglasne odluke OO HDZ-a BiH Livno da predloži novog mandatara vlade HBŽ Ivana Jozića skupština HBŽ je sa 18 glasova, jednim suzdržanim i 5 protiv imenovala novu vladu HBŽ.

Razlozi sa smjenu Draška Dalića su brojni. Umjesto provođenja programa Vlade, stvaranja funkcionalne i učinkovite vlade te izgradnje urušenih institucija HBŽ-a koje su jedini jamac ravnopravnosti Hrvata bar tamo gdje su u relativnoj većini, Draško Dalić se ubrzo nakon imenovanja okrenuo svom političkom projektu. Umjesto da kao imenovani dužnosnik sa ukazanim najvećim povjerenjem napravi sve da nakon dvije godine mandata pokaže prve rezultata rada svoje vlade on je na kraju svima pokazao da ipak nije dorastao poslu za koji je imenovan. Time je potrošio dragocjeno vrijeme svima u HBŽ-u koji očekuju od nas da se cjelokupna situacija u našoj županiji popravi.

Draško Dalić, i pojedinci iz HDZ-a koji su 20 godina kreirali politiku HDZ-a u HBŽ, te otpadnici od HDZ-a iz 90tke, HNL-a  Nedjeljko Rimac i  Josip Perić koji su napustili HDZ sa najviših stranačkih funkcija baš u trenutku kad njihovi interesi više nisu bili iznad svega u HDZ-u, krenuli su u novu političku avanturu i pokušaj da grupa njih očuva i zadrži osobne privilegije koje su izgradili u zadnjih 20 godina. Pri tome nisu birali sredstva da zadrže konstrukciju u ŠGD-u, inspekciji, poreznoj upravi i ostalim institucijama u kojima su godinama uživali posebne privilegije i financijsku korist te stvarali svojoj djeci i zetovima poziciju da nakon njih naslijede ostvareni politički plijen. Tim više čudi pokušaj da sa govornice skupštine sve što su činili zadnjih 20 godina prebace na leđa ljudi koji su, tada kad su oni vladali i čije rezultate rada vidimo danas oko sebe, bili u osnovnoj školi. Kao da žitelji naše Županije neznanju tko su ljudi čija imena zadnjih 20 godina drmaju političkom scenom i za to primaju samo iz proračuna ogromne plaće. Zašto se ne hvale rezultatima koje su postigli u dva desetljeća? Zar današnje stanje nije isključivo posljedica njihovog nerada

 Primjer njihova rada je i zadnji igrokaz doktora Rimaca koji je obavijestio javnost da odlazi trbuhom za kruhom u Knin te da ostavlja primanja u bolnici na osnovu ugovora o djelu u iznosu od 4100 KM mjesečno i 3100 KM kao profesionalac u skupštini.  Čovjek koji je samo na ime plaća u mandatu dok je bio premijer primio 600.000 KM a u isto vrijeme pilana koju je osnovao kao premijer prorezala 10 tak miliona KM. Međutim ipak nije obavijestio javnost da se predomislio i da je imao namjeru samo politički prostituirati liječnički posao koji obavlja, taj dan u medijima. Isto tako nije pristao na javno sučeljavanje u medijima bilo kad i bilo gdje a sam je to tražio.

Primjer njihova rada je i stav Josipa Perića koji kao jučerašnji pravaš sve češće sa govornice skupštine ponavlja da županije treba ukinuti. Jer eto nije uspio dok je u platformi bio smokvin list velikobošnjačkom projektu de konstituiranja Hrvata u Federaciji. Pa se već sa Rimcima i Dalićima sprema na novi pokušaj. Međutim doktore vi ste bili vlast u HBŽ-u 20 godina. Stanje u županiji je vaše ogledalo, vaše i Premijera kojeg ste jučer podržavali do samog kraja isto kao i on Vas što je podržavao kroz Šume HBŽ do samog kraja.

Njihov pogled u budućnost ovog kraja i vizija razvoja je vraćanje Kome dokazanog gospodarstvenika sa kapitalom iz Šuma HBŽ na čelo općine Kupres.

Novoj vladi HBŽ ostaje težak posao da ono što je trebalo uraditi u 4 godine završe u dvije. A još teži posao je početi graditi institucije HBŽ-a koje su već desetljeće sustavno zanemarivane. To je težak izazov za novu vladu, i veselimo se svakoj pozitivnoj vijesti iz naše Županije jer je narodu dosta političkih mudraca svi smo mi željni isključivo rezultata. 

ŽO HDZ BiH HBŽ

Pratite Livno Online na Facebooku, Twitteru, Instagramu ili Youtube-u

Komentari se objavljuju u realnom vremenu i Livno Online ne može se smatrati odgovornim za izreceno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.Ukoliko ne posjedujete email adresu u polje za email adresu upišite abc@abc.com
comments powered by Disqus

Najnovije županija